100 let republiky – Národní technické muzeum

dnes jsme úspěšně absolvovali návštěvu výstavy Made in Czechoslovakia v Národním technickém muzeu. Jízdu tramvají děti zvládly na výbornou, nezlobily, hezky seděly a držely se pohromadě. Před muzeem jsme posvačili a pak se vrhli na výstavu. Expozice  začínala výstavou předmětů vyrobených od roku 1918. Děti tak viděly modely starých tramvají a autobusů, první ledničku, pračku, psací stroj a televizi. Zaujala je místnost herny, kde byla vitrína se starými hračkami a bazének se skládačkami, na které se všechny vrhly. To nejlepší však přišlo na závěr výstavy – velká místnost s mnoha starými auty, veterány, letadly a parními lokomotivami. Do jedné z nich se děti mohly i podívat a vyfotit se. Nakonec jsme si sedli na staré nástupiště, rychle jsme si prohlédli prvorepubliková kola a spěchali na obídek zpátky do školky.

Mimo návštěvu muzea jsme si tento týden nadále povídali o České republice, četli jsme si o jeskyni Macocha a krkonošském lese. Děti si i Macochu z velkých molitanů a dřevěných desek postavily, vytvořily si stromy z papíru, malovaly les a stavěly hory z písku.

Po víkendu se již podíváme do světa pohádek. Těšíme se,

Lucie, Anetka, Janička a Káťa