12 měsíčků

nedávno jsme přivítali nový rok a tak jsme se s dětmi zaměřili na to, jak jdou měsíce za sebou a jak se střídají roční období. Krásně nám to pomohla vysvětlit pohádka „ O dvanácti měsíčkách“. Pohádku jsme si nejen zahráli, procvičovali jsme také synonyma a antonyma, barvy, a to nejen ty základní, hledali jsme také např.: fialovou. Vysvětlili jsme si kde je to v dáli a ve skupinkách si děti vyzkoušely, jak to vypadá, když se v zimě a v lese bloudí.

Kromě pohádky jsme se také učili pracovat s kalendářem. Děti si připomněly, kdy mají narozeniny, a že každý měsíc je rozdělený na týdny a dny. Číslo dvanáct děti objevily také na hodinách. A tak už víme, co nám pomáhá se správně orientovat, kdy máme ráno vstávat a kdy jdeme do školky.

Příští týden bude ve školce opravdu nabitý hlavně pro předškoláky. Ve středu nás čeká návštěva 1.tříd ZŠ v Remízku a ve čtvrtek divadlo Minor, tak prosím nezapomeňte na vhodné oblečení. Odcházíme již v 8 hodin ráno.

Nejvíce se určitě všechny děti těší na setkání s tatínky a to v úterý od 17 hodin.

Krásný zbytek víkendu Vám přejí Veronika, Lucka a Jana