Povídání s Františkem

dva týdny jsme si povídali o zdraví a nemoci. Maňásek František nás provázel tímto tématem, zahrál nám pohádku o tom, jak to dopadá, když se nemyjí ruce a špína je naším kamarádem. Děti vymýšlely, jak nemocného Františka uzdravit, co mu při léčení pomůže a naopak, co by dělat neměl.
Seznámili jsme se s lidským tělem – pojmenovávání jeho částí a vysvětlili si, co jsou lidské smysly a na co je potřebujeme.
V pondělí jsme byli s dětmi na procházce v lese, kde se nasvačily a stavěly domečky pro skřítky na zimu.
Ve čtvrtek jsme se začali připravovat na Mikuláše s jeho pomocníky, takže nám ve třídě vyrostlo peklo pro malé nezbedníky (asi bude stále plné) :)

Mikuláš do školky dorazí v úterý. Děti se mohou v tento den obléct do kostýmu čerta nebo anděla :)

Dorotka, Markétka a Jitka