Naše ZEMĚ kulatá je…

Milí rodiče,

tento týden se děti dozvěděly mnoho informací o naší planetě. Už víme, že naši planetu z největší části tvoří voda a kromě vody zde najdeme i pevninu. Co je to pevnina? Děti společně přišly na to, že pevninou mohou být hory, písky, lesy, kameny, pole i domy. Jaký má zeměkoule tvar? Kdo/co na ni žije? Co potřebují lidé a zvířata k tomu, aby mohli na planetě žít? Jak bychom se měli chovat, aby planeta nebyla smutná a cítila se lépe? Zeptejte se dětí! V ranním kruhu se děti shodly na tom, že by měly více šetřit vodou, zhasínat (šetřit energiemi), nevyhazovat zbytky jídla (dojídat), třídit odpad, chodit pěšky a jezdit na kole a starat se více o přírodu. Souhlasíte s nimi?
Zahráli jsme si poznávací hru na ,,vodu, pevninu, slunce, vzduch” a pohybovou hru ,,Dotkni se země”.
V centrech aktivit děti tvořily koláž pevniny, vystříhávaly z časopisů lidi a zvířata, malovaly na kameny, v domácnosti vyráběly ze sušenek a polevy planety, objevovaly nové informace pomocí chytré Albi tužky a dělaly mnoho dalších věcí…
Také jsme si opakovali pravidla naší třídy, neboť na ně často zapomínáme.

Pomalu se blíží termín zahradního plesu a rozloučení s předškoláky. Nejen předškoláci, ale i mladší děti budou mít malé představení v rámci vystoupení celé třídy a tak vás prosíme o vyrobení kočičí masky, kočičí škrabošky nebo kočičích učí. Důležité je, aby šly masky jednoduše nasadit a sundat.
Oblečení na ples pro mladší děti i předškoláky: kluci – bílá košile a džíny, holky – bílé tričko a džínová sukně.

Děkujeme.
Krásný víkend přejí Anet, Janička a Jíťa