Ovoce a zelenina, s těmi nám je vždycky prima

Milí rodiče,

po Otesánkově příběhu z minulého týdne a společné diskuzi o tom, co všechno Otesánek snědl, jsme se přesunuli ke zdravým potravinám. Pozornost jsem věnovali především ovoci a proto začneme následující týden pohádkou O veliké řepě a povíme si i o dalších druzích zeleniny.
V ranním kruhu jsme se stali farmáři, kteří pěstují různé druhy ovoce a zeleniny, ovoce jsme sklízeli, třídili ho a dokonce rozpůlili, abychom zjistili, co se skrývá uvnitř. Také jsme si zahráli hru ,,Záhon, keř, strom” (děti při sdělení plodu musely obklopit místo, kde roste, například mrkev – záhon, malina – keř, hruška – strom).
Děti v Domácnosti odšťavňovaly ovoce a připravovaly z něj džus, v Knihách a písmenech hledaly exotické druhy ovoce, v Dramatice třídily zdravé potraviny podle barvy, v Ateliéru tvořily hrozny vinné révy, v Manipulačních hrách procvičovaly jemnou motoriku při modelování z plastelíny, v Dílně obmotávaly bavlnkou šablony, v centru Kostky si společně zahrály didaktickou hru Ovocná věž.
Ve čtvrtek jsme navštívili solnou jeskyni. Děti prozkoumávaly krystaly soli, přesýpaly je a objevovaly krásu solných krápníků.
V pátek si děti užily překážkovou dráhu. Čekalo je přeskakovat snožmo lavici, válet sudy na žíněnkách, prolézat tunelem a přelézat most.

Každý den děti trénují převlékání, obracení rukávů a nohavic, věšení bund na ramínko, skládání oblečení do poličky, mytí rukou, používání příboru a v individuálních případech i smrkání. Některé děti tyto činnosti nezvládají, žádáme vás tedy o spolupráci. Prosíme vás, procvičujte vše také doma. Samostatnost dětí při sebeobsluze je i podmínkou pro přijetí dětí do MŠ. Dále prosíme o označení oblečení popisem jména nebo značkou. Děkujeme.

Od příštího týdne se v případě zájmu můžete přihlašovat na vyšetření očí Vizus (170 Kč) a vánoční focení (sada 300 Kč). Prosíme o přesnou částku.

Pohodový víkend přejí Anet, Jíťa, Pája a Jana