Ptáky, draky, brambory. Všechno najdem na poli

Milí rodiče,

v uplynulém týdnu jsme si dětmi užili opravdu nabitý program. Do školky zavítalo divadlo s pohádkou „ O pejskovi a kočičce” a dětem se dle reakcí velmi líbilo.
Během týdne jsme se pak věnovali tomu, jak vypadá podzim na polích. Zjistili jsme jak dlouhou cestu urazí brambory než se dostanou na naše talíře, jak se vyrábí námi oblíbené chipsy a zkusili jsme si dokonce pár brambor ve školce upéct. Bramborový den měl opravdu úspěch a dokonce se nám vydařil i pokus “špinavá a čistá brambora”. V dalších dnech jsme si vyrobili krásného draka a větrníky. Před návštěvou sokolníka děti zjistily, jaký je rozdíl mezi dravci a pěvci a hned si zkusily v několika centrech ptáky vyrobit – z modelíny, z korálků, malbou na papír. V kruhu si děti mohly prohlédnout také naučné karty s ptáky. Zjistili jsme, že někteří orli mohou mít rozpětí křídel velké až 230 cm, což je dle naše pokusu jako řada 10 dětí vedle sebe. V pátek už nám přálo počasí, a tak dorazil tolik očekávaný sokolník. Děti si užily nádhernou přehlídku dravců a seznámily se hned s několika druhy. Určitě největším zážitkem byl přelet dravců na ruce dětí.

V pondělí se v naší třídě uskuteční společná oslava “říjnových” dětí. V úterý 19. října nás všechny čeká Dýňobraní. Dýně proto budou provázet celý náš týden.  

V příloze můžete mimo jiné shlédnout krátké video o tom, jak to v naší třídě probíhá před ranním kruhem 🙂

Rády bychom také moc poděkovaly rodičům Zlatky a Anny za výborné ovoce, které darovali dětem ke svačinkám.

Těšíme se na další týden Anet, Jíťa a Jana