Když nás trápí bacily 🦠💉🩺

Milí rodiče a milé žabky,

hlavním tématem tohoto týdne bylo naše zdraví. Především pak bacily a viry. V posledních dnech se nám ve tříděvyskytly ve větší míře, než bychom chtěli.

V kruhu jsme tedy řešili, jaké potvůrky ty obávané bacily vlastně jsou. Jak mohou vypadat a jak se na nás přenáší? Jak poznáme, že jsme nemocní ? Já vím, já vím,  ozývalo se v kruhu. Není mě dobře – kašlu – já mám teplotu – a já mám rýmu – mě bolí v krku. Ano, to vše mohou být příznaky. Ale co dělat, abychom se správně chránili a nemocem předcházeli ? V tom nám pomáhá správná hygiena, zdravé potraviny a vitamíny.

Zkuste se zeptat dětí, jak jsme v kruhu testovali potraviny, rozpoznávali chutě a tvořili potravinovou pyramidu.

A nejen to!

V centrech jsme bacily malovali. Nejprve podle předlohy a pak podle své vlastní fantazie.

Bylo zajímavé sledovat, jak si děti bacil představují. Nová technika pro naše nejmenší děti byla – rozfoukávání barevných skvrn brčkem. Některé děti nám vymodelovaly bacily z modelíny, vystřihovaly a lepily nebo stavěly z různých stavebnic a dřívek.

Při centrování si děti vzájemně pomáhaly a spolupracovaly. Na konci aktivit si děti svou práci hodnotí. Povídají si o tom, jak se jim práce povedla, co dělaly, jak postupovaly nebo zda by něco chtěly dělat jinak. 

Co jsme dělali v solné jeskyni, na to se můžete podívat ve fotogalerii, kde jsou i fotky s pribináčkem.

Děkujeme Vám za donesená pruhovaná trička. Moc si Vaší spolupráce vážíme.

Užijte si krásný víkend,

Lucie, Anet a Lenka