Jak šla bába k muzice

Ahoj Veverky,
tento týden jen v krátkosti. Veverky se po karanténě vrátily do školky v nižším počtu. Olympijské hry jsme tak přesunuli až na týden od 21. února a věnovali se převážně přípravám na masopust. Vyzdobili jsme třídu, povídali jsme si, co o masopustu víme, nevíme a co se chceme dozvědět. K masopustním oslavám patří neodmyslitelně hudba, tanec, muzika, zpěv a hra na hudební nástroje. Při středečním vystoupení jsme měli možnost poznat tradiční i netradiční hudební nástroje a procvičit si lidové písničky. Aktivity, které se podařilo zrealizovat v rámci center aktivit, můžete prozkoumat v galerii a na nástěnkách v šatně.
Přejeme všem klidný víkend. Těšit se můžeme na úterní odpolední průvod masek a páteční oslavu dětí narozených v únoru.

Činnosti a aktivity v CA:
– stavba klavíru v kostkách
– výroba zvonkohry v dílně
– rytmizace na tělo pomocí obrázků a hrací kostky
– pexeso – hudební nástroje
– hudební sudoku – orientace na ploše, koordinace ruka x oko
– hra na skladatele – zápis do notové osnovy
– zpěv lidových písniček (Já mám koně, Stála basa u primasa, Skákej medvěde, Já jsem muzikant, …)
– sluchové hádanky a pokusy se zvukem
– posloupnost děje – písnička v obrázcích
– kresba do písku (hrubé mouky) – houslový klíč