Splašila se jedna lyže, že pojede sama. Než ji druhá dohonila, bude za horama. ⛸🎿🥌

Milí rodiče a milé žabičky, 

tento týden jsme se vrátili k zimním sportům. Zopakovali jsme si to, co jsme se dozvěděli už v týdnu o olympiádě, a některé sporty jsme si probrali podrobněji. 

Povídali jsme si o tom, proč je sport a celkově pohyb pro nás tak důležitý. No, a pak už jsme přešli na jednotlivé sportovní aktivity. 

Přiřazovali jsme sportovce ke sportům, ukazovali obrázky i videa.

Ve školce jsme měli také možnost se podívat na opravdový snowboard, lyže, hokejku a puk. 

Povídali jsme si, jaký je rozdíl mezi skokem na lyžích a slalomem, co je to curling, a že není bobování jako bobování. I když je pravda, že bobování s volantem musí být mnohem větší zábava. 😁

Ukazovali jsme si, co je biatlon a jak vypadají běžecké lyže. Dívali jsme se na obrázky a porovnávali krasobruslení a hokej. 

Už nevím, jak jsme se k tomuto tématu dostali, ale narazili jsme na seno. A to byl kámen úrazu. 😁

Co to je.. a kde to roste? 

Ano, milí rodiče, my jsme si v úterý povídali, jaký je rozdíl mezi slámou a senem a dokonce jsme si to i ukazovali. Zahráli jsme si námětovou hru na senoseč. Zasadili jsme trávu, nechali ji růst, aby byla pěkně vysoká, a pak si vzali kosu a srp a posekali ji. V poledne jsme vzali hrábě nebo obracečku a trávu jsme otočili a opět ji nechali sušit. Večer jsme seno shrnuli do kupek a šli spát. Brzy ráno jsme vstali a šli jsme opět seno pěkně rozprostřít. V poledne jsme seno otočili a celý proces 3x zopakovali. Nakonec jsme si vzali vidle a seno naházeli do seníku. 

Pak jsme se vrátili zpět ke sportu. I když, ona ta senoseč je také pěkný sport. 😁

V pátek jsme měli narozeninovou oslavu! Konečně se nám to podařilo a moc jsme si ji všichni užili. Rozdělili jsme se do center a každá skupinka měla jiný úkol. Jedna šlehala smetanu, druhá krájela ovoce a dělala ovocné špízy, třetí zdobila slavnostní tabuli a posezení pro oslavence, čtvrtá zdobila perníčky a pátá plnila balónky konfetami. Zazpívali jsme si slavnostní píseň a šli hodovat. 

Moc jsme si oslavu užili, a to díky Vám! Moc Vám děkujeme za spolupráci a za dobroty, které jste dětem přinesli. 

Přejeme krásný víkend, 

Anet, Luci a Lenka