Já jsem muzikant a .. 🥁🎺🎼

Milí rodiče a milé žabičky,

tento týden jsme poznávali, co jsou zvuky.
Zkoušeli jsme, jakou mohou mít hlasitost a jak je můžeme vytvářet.

S dětmi jsme zkoušeli například KOŤÁTKO. Děti, představte si, že jste malé koťátko a máte slabý hlásek, zkuste zamňoukat. Teď jste koťátko, které má hlad, zamňoukejte, jak poprosíte o mlíčko. Už jste napapaní, máte dobrou náladu, venku svítí sluníčko, jak zamňouká spokojené koťátko?
Pozor, teď se k Vám blíží velký pes, zamňoukejte strachy. A už je tu táta kocour a psa strašlivým mňoukáním a prskáním zažene, zkuste to vyjádřit. Můžete si to zkusit i doma. Zažijete spoustu legrace a místo koťátka si klidně zvolte jiné zvířátko.


Hodně času jsme věnovali poznávání a pojmenování hudebních nástrojů. Také jsme si zkoušeli, jak se na ně hraje. Vytvořili jsme i malý orchestr. Také jsme si zkusili zhotovit svůj hudební nástroj.
V centrech jsme malovali noty a hudební nástroje, tvořili notové osnovy, vyráběli harfy, notový klíč a chrastítka.
Také jsme si upekli něco dobrého – slaný závin z kynutého těsta. Můžete se podívat v přiložené fotogalerii, jak se nám všechno dařilo.

Krásný den přejí

Luci, Anet a Lenka