I moje maminka byla malinká…

Milí rodiče,

druhou květnovou neděli budou mít maminky svátek a proto se děti tomuto tématu věnovaly celý týden. Děti si ranními rozhovory připomenuly, jak jsou maminky důležité. Jak můžeme mamince doma pomáhat? Co maminky pro nás dělají? Co se Ti na Tvé mamince nejvíc líbí? Z čeho má Tvoje maminka největší radost?
Co se vlastně vše přihodí od narození miminka, do doby než je z něj dospělý člověk? Z novorozence se stává kojenec, batole a pak stejně jako děti v naší třídě, předškoláci: mladší/starší, kteří nastoupí od září do školy. Miminko,
jak víme, může být holčička nebo chlapeček… budoucí maminka nebo tatínek.

Čím poznáváme okolní svět? Jaké máme smysly? Děti využívaly všechny smysly nejen během ranního kruhu a center aktivit, ale také při svačině, při pohybové chvilce a během celého dne. Cílem bylo, aby si děti uvědomily, že v našem životě používáme oči – zrak, uši – sluch, ústa – chuť, nos – čich i hmat – ruce.

Vedle výrobků z center aktivit, které můžete vidět na nástěnce v šatně, děti připravovaly jednohubky s avokádovo-česnekovou a rybí pomazánkou, hrály na hudební nástroje, stavěly májky z kostkové stavebnice, dotvářely tvar srdce z víček, procvičovaly grafomotoriku při námětové hře Na učitele i vytvářely květiny z Pixit skládačky.

Příští týden budeme pokračovat v tématu rodiny, prosíme o donesení jedné fotografie vaší rodiny.

A kde byly děti v pondělí na výletě? Došly dobrodružnou stezkou až na hřiště v Prokopském údolí. Příští pondělí se vydáme směrem k Chuchli. Nezapomeňte na včasný příchod, odcházíme už v 8:00.

Úterní dopoledne proběhne společné fotografování jednotlivých tříd. Cena fotografie je 50,-Kč. 1 fotografii každému dítěti uhradí Rada rodičů. V případě zájmu o větší počet fotografií nás informujte. Děkujeme.

Rovněž v úterý od 16:30 zveme všechny maminky na odpolední čaj. Občerstvení k čaji je vítáno:-)

DŮLEŽITÉ! Snažíme se chodit ven v každém počasí, i deštivém, proto prosíme všechny rodiče o kontrolu pláštěnek a holin, případně jejich doplnění.

Dále prosíme podepsat dětem oblečení a obuv, zvlášť těm, kteří si ještě své oblečení (pyžama, holiny, trička, atd.) nepoznají.

Krásný slunečný víkend přejí Anet, Jana a Jíťa