Tělo, kostra, trávení, to je naše tvoření.

Ahoj Kočky,

omlouvám se za pozdní příspěvek. Hned na úvod chci moc poděkovat všem, kteří se zúčastnili včerejší Podzimní brigády. Moc mne potěšilo, kolik se nás sešlo 🥰. Klobouk dolů, že jste si udělali čas a věnovali ho pomoci školce. A pardon za nedokonalý hudební doprovod našich koled, nervozita udělala své 😊 Fotky z akce v samostatném příspěvku (https://www.mskurandove.cz/2022/11/27/podzimni-brigada/)

Uplynulý týden jsme pokračovali v poznávání našich těl. Zjišťovali jsme z čeho se skládá kostra, i jsme pátrali po tom, jak je možné, že můžeme ohýbat jednotlivými částmi těla. Přišli jsme na to, že za to mohou klouby. Dokonce jsme si uvědomili, že nějaké klouby umíme pojmenovat. A pak jsme si kostru v několika centrech zkusili vytvořit. V úterý jsme se blíže podívali na trávení a zahráli jsme si, že jsme jablko, které putuje trávicím traktem. Každý prošel cestu od rozkousání jablka, přes putování jícnem do žaludku a tenkého i tlustého střeva. Byla to zábava 😊 Trávicí trakt a pár dalších orgánů jsme si pak v centrech prozkoumali blíže. Oba dny v centrech vznikli díky šikovnosti dětí krásné výtvory! Středeční oslava měla úspěch, povedlo se krásné přání, ovocné špízy, báječný trůn i nádherně nazdobený dort novými bambulkami 🥳 V rytmu písní jsme si zatančili i zkusili podlézat tyč bez dotyku země. Čtvrtek a pátek proběhli už tradiční aktivity, tedy solnička a tělocvik, kde jsme společně vytvořili bezva opičí dráhu. Také jsme v tomto týdnu navštívili knihovnu, kde jsme respektovali pravidlo, že v knihovně se chováme tiše, abychom nerušili ostatní čtenáře, což se pěkně povedlo, a tak jsme se navzájem nerušili a bylo to prima prohlížení.

Předškoláci měli jako každý čtvrtek angličtinu. Připomínám, že je dobré pro větší efekt ze seznámením se s angličtinou pouštět doma dětem videa na https://mywowenglish.com/cs/.

Příští týden nás čekají individuální schůzky dle rozpisu, který visí na dveřích. Kdo tento týden nechodil, může se ještě dopsat nebo se domluvíme.

Přejeme hezkou neděli,

Lucka, Jíťa a Pavlínka