Ten dělá to…

Milí rodiče,

pokračujeme v povídání o povolání. Tento týden o švadlenách. Co vše ke své práci potřebují, co pod jejich rukama vznikne, co je to střih, anebo jak se přišívá knoflík? Na toto vše jsme společně přišli, a i ty knoflíky se nám podařilo přišít. Ukázali jsme si jehlu, krejčovský metr, nitě, navlékáček, svírací špendlík… Pomocí obrázků jsme pojmenovali spoustu oblečení. Určili jejich barvu i využití. Třídili jsme knoflíky nejen podle barvy, tvaru, ale i podle počtu dírek. Knoflíky jsme “přišili” pomocí drátků, některým se povedlo přišít knoflík i nití na látku. Děti šily pomocí ,,šicí” tabulky, vyráběly střihy na šaty, vybarvovaly knoflíky podle tvaru a barvy v zadání. U toho všeho jsme museli měřit, stříhat, skládat, lepit, počítat, správně držet tužku a nůžky. Paměť jsme potrénovali při pexesu s obrázky oblečení. Správnou výslovnost písmene “š” naučením básničky o švadlence. Zjistili jsme, že práce švadlenky není vůbec jednoduchá. Správně naměřit, nastříhat a ještě se u toho nepopíchat.

Podle fotografií si zkuste s dětmi povídat, co se v kterém centru dělalo.

Kromě zmíněného jsme v pondělí měli “hrací den”. Hravé pondělí jsme zavedli po ukončení návštěv solné jeskyně. Dává nám možnost pracovat s dětmi individuálně. Zaměřit se na jejich slabší stránky, pracovat na předškolní diagnostice i portfoliích dětí. Od května nám tyto dny vystřídají pravidelné výlety.

Úterý bylo věnováno společnému programu, který si pro nás připravila paní Kristýna se svou pohádkovou jógou. Dostali jsme pochvalu. Děti byly opravdu moc šikovné. V pátek jsme si jógové pozice vyzkoušeli i při našem pravidelném cvičení.

Od tohoto týdne s námi ve veverkách zůstává paní učitelka Dominika, a tak jí mezi sebou všichni ještě jednou vítáme. Přejeme si, ať se jí u nás líbí.

Hezký víkend, plný radosti, úsměvů a nějakého sportování přejí Saša, Dominika, Lenka a Lenka

PS: Všechny děti učíme jíst příborem, moc prosíme, podpořte nás. Ve čtvrtek se třída promění v pekaře, prosíme, dejte dětem bílé oblečení (postačí bílé triko). Děkujeme