Já jsem muzikant 🎷🎻🎼


Milí rodiče a milé želvičky, 

tento týden jsme navázali na téma masopust a povídali jsme si o hudbě. 

V pondělí nás ve školce navštívila liška Coco a hned v úterý jsme se vrhli na naše nové téma.

Vyprávěli jsme si o nástrojích a hudebnících, kteří doprovázejí masopustní průvod. Ukazovali jsme si také obrázky jednotlivých nástrojů a hádali jejich jména. 

Dále jsme si říkali, jak se říká člověku, který na hudební nástroje hraje nebo který skládá hudbu. Také jsme si vysvětlovali, jak vzniká písnička, ukazovali jsme si notovou soustavu a jmenovali jednotlivé komponenty – houslový klíč, noty..

Notovou soustavu jsme si i v kroužku zkoušeli postavit z barevných dřívek.

V centrech jsme obtahovali houslový klíč a vyskládávali slova z dřevěných písmenek podle vzoru. V manipulačních a stolních hrách jsme lepili notovou soustavu, v kostkách děti stavěly hudební nástroje z dřívek podle fantazie, malovali jsme do písku štětcem houslové klíče, zkoušeli jsme hrát v kuchyňce na nádobí a zjistili jsme, že každý hrnec či poklička znějí úplně jinak.

Také jsme si nezapomněli zahrát na klavír naši masopustní písničku.

V pátek byl tělocvik. 

A co jsme dělali?

Protahovali jsme se, dělali jógu, zkoušeli jsme meditovat a pouštěli jsme si u toho relaxační hudbu.

Příští týden navážeme a budeme si povídat o povoláních. 

Celý týden jsme si moc užili.

Hezký víkend,

Anet, Milu a Janča