Vesmírné čarodějnice 🧙‍♀️ 👨‍🚀

Milí rodiče,
tento týden nám odstartoval vesmírnou oslavou narozenin Erika a Ma. Proč vesmírná ? Protože i tento týden jsme pokračovali v jeho poznávání. Zahráli jsme si spoustu zábavných her, zatancovali jsme si a zazpívali a hlavně se pořádně najedli 😁

Děti připravily pizzu a nesměla chybět zmrzlina a ovoce.

V kruhu jsme si pověděli podrobnější informace o sluneční soustavě, jaká je velikost jednotlivých planet, kolik jich je a jak vypadají. V pokusech jsme vyzkoušeli, zda můžeme nakreslit planetu pomocí pěny na holení, moc se to povedlo. V dílně jsme vyráběli raketu z papírových válců, plášť rakety jsme polepili natrhaným barevným papírem. Domácnost patřila ovocným raketám.
Knihy a písmena, tam se procvičovala grafomotorika, samozřejmě, že s vesmírnou tematikou. V manipulačních hrách jsme společně vytvořili jednoho velkého kosmonauta.
Ve středu jsme vesmír ukončili a připravovali jsme se na Čarodějnický rej. Čarodějnice jsme vyrobili hned na několik způsobů. V manipulačkách ji děti nalepily obličej na dřívko a dolepily ji oblečení. Dílna použila raketu z minulého týdne a přeměnila ji na velkou čarodějnici. Ateliér čarodějnici dokresloval půlku chybějícího obličeje. V knihách a písmenech děti spojovaly barevnou pavučinu, čímž procvičovaly jemnou motoriku. V pokusech jsme zkoušeli pomocí nafukovacího balonku, šňůrky a brčka, jestli nám čarodějnice odletí do vesmíru. Jestli se to povedlo? Zeptejte se dětí. Odpoledne nás pak čekal čarodějnický rej, který jsme si všichni užili.

Děkujeme rodičům od Anniky a Izabelky, že nám pomohli se stanovišti 🙂 a všem ostatním za účast a donesené občestvení.


Pátek patřil tradičnímu tělocviku.

Užijte si prodloužený víkend a v úterý se na vás opět těšíme. Dominika, Saša, Lenka a Lenka

P.s. Blíží se nám celodenní výlet, prosíme o zkontrolování holin, zda nejsou dětem malé a jsou podepsané. Předpokládáme, že pláštěnku mají v pořádku v šatně všechny děti.