Tvoříme pravidla – pusinkové, srdíčkové a želvičkové

Ahoj Kočky,

tento a příští týden věnujeme pravidlům, která jsou důležitá proto, aby nám bylo společně hezky, dobře jsme se cítili a byli jsme v bezpečí. Shodli jsme se na pravidlech: Jedna pusa mluví, ostatní poslouchají. Používáme hezká slova, hlavně prosím a děkuji. Chováme se k sobě ohleduplně. Půjčujeme si hračky. Chodíme pomalu. Proto, abychom si pravidla osahali, jsme je promítli do našich výtvorů. Všechny výrobky jsou již na nástěnce a síti v šatně. Práce dětí v těch centrech, kde nevznikl výstup na papíře, je k vidění na fotkách (například děti postavily nádhernou želvu v kostkách!).

V kruzích jsme si společně povídali třeba o tom, jaká slova jsou hezká, když někdo říká a jaká nám hezká nepřijdou. Také jsme rozdělovali chování dětí na obrázku podle toho, zda by nám bylo příjemné, kdyby se k nám někdo tak choval a naopak. Diskutovali jsme i o tom, proč je dobré chodit ve třídě pomalu. Co by se mohlo stát, když bychom takové pravidlo neměli? Na želvy si děti zahrály a chodily s krunýři po třídě. Učili jsme se společně i básničku Kamarád.

Kamarád
Kamarád, kamarád,
to je ten, kdo mě má rád,
pomůže mi, poradí,
po vláskách mne pohladí.
Kamarád, kamarád,
to je ten, koho já mám rád,
pomůžu mu, poradím,
po zádech ho pohladím.
Všichni jsme tu kamarádi.
Protože se máme rádi!

Ve středu jsme vyrazili a během zhruba 35 minut dorazili do solné jeskyně. Děti nás mile překvapily jak hladce tam došly i přesto, že to je cca. 1,2 km daleko. Odměnou bylo příjemné hodinové hraní v jeskyni. Děti tam byly spokojené a nadšené. Po cestě se učíme pravidla chování – chodíme vpravo, u přechodu se zastavíme a rozhlédneme, ale snažíme se také být ohleduplní vůči ostatním, třeba nekřičíme, když vidíme jet kočárek, apod.

Užijte si víkend, těšíme se na příští týden hlavně na pondělní narozeninové oslavy!

Lucka, Natálka a Jíťa