Podzimní čarování 🍁🍂

Ahoj želvičky,

máme za sebou další poznávací týden. Tentokrát byl naším tématem barevný podzimní čas.

V ranních kruzích jsme si povídali, jak vlastně takový podzim vypadá a jaké změny v přírodě pozorujeme. Stavěli jsme stromy z kostek a dřevěných kolejí. Třídili jsme druhy listů a poznávali plody podzimu podle hmatu. Také jsme se naučili podzimní básničku, kterou Vám děti určitě rádi zarecitují.

LISTÍ

Létá listí mezi stromy,

poletuje mezi domy.

Stromy spolu závodí,

kdo je nejdál odhodí.

Tenké, tlusté, kulaté,

cesty jsou už zaváté.

A co se tvořilo v centrech aktivit?

V centru ateliér děti malovaly strom, kterému dodělaly listy pomocí razítek nebo vlastního prstu. Děti malovaly také plody dubu pomocí barev a houbičky.

V manipulačních a stolních hrách děti tvořily stromy z papíru, ovazovaly listy vlnou a vytvářely kaštany. Děti, které pracovaly v dílně vytvořily skřítka podzimnička pomocí listů, špejle a papíru. A také procvičily svoji jemnou motoriku, při provlékání vlny dírami v papírovém žaludu.

Ve čtvrtek jsme se vydali na první návštěvu do solné jeskyně. Děti zvládly ujít delší trasu a za odměnu mohly relaxovat v příjemné jeskyni. Před návštěvou solné jeskyně, jsme se s dětmi domluvili na určitých pravidlech, která se nám podařilo dodržet. Zkuste se dětí zeptat, jaká pravidla to byla.

Pátek tradičně patřil tělocviku. Těla jsme si protáhli nejdříve na overballech a poté jsme si zahráli pohybovou hru.

PS: 12.10. 2023 nás v mateřské škole navštíví divadélko s pohádkou O Terezce a Matějovi. Prosíme o společenské oblečení.

A v měsíci listopad, bude možné nechat vyšetřit zrak vašich dětí v mateřské škole od společnosti Primavizus. Kdo bude mít zájem o vyšetření, zaplatí u paní učitelky částku 200 Kč a zapíše se na příslušný formulář.

Přejeme Vám krásný víkend plný odpočinku. Adéla, Domča a Jana.