Není dýně jako dýně

Milí rodiče,

tento týden jsme nadále pokračovali tématem ,,DÝNĚ´´. Zopakovali si druhy dyní, které jsme si v ranním kruhu ukázali na obrázcích a určovali jejich tvar a barvu. Jistě vám je děti rády všechny vyjmenují. Řekli jsme si , jak o dýně pečovat a co z nich za dobroty můžeme uvařit.

V centru domácnosti jsme s dětmi upekli perníčky. Pomocí formiček vykrajovaly těsto do halloweenských tvarů, poté si je děti samy ozdobily a velice jim chutnaly. Další den si usmažily i dýňové placky. Poté v ateliéru z papírového talíře vytvořily dýní, nebo ťupkováním pomocí vatových tyčinek vymalovaly obrázek dýně. V knihách a písmenech procvičovaly geometrické tvary i matematické dovednosti. V kostkách opisovaly z dřívek slovo DÝNĚ. V manipulačních hrách sestavovaly a lepily obrázky dýně či halloweenského ducha, nebo raznicovaly oranžová kolečka, která přikládaly na obrázek dýně.

Ve středu čekal na předškoláky program ,,O Starých pověstech českých´´, které je pobavily a hlavně poučily. I Vánoční focení bylo něco jedinečného a jistě se již těšíte.

V pátek při tělocviku jsme si společně sestavili překážkovou dráhu a protáhli si tak svá těla.

Krásný víkend přejí

Lucka, Iveta a Lenka