Nejen halloweenská oslava.

Milí rodiče,

týden jsme začali již sedmou návštěvou solné jeskyně. Tentokrát v ní děti odpočívaly s poslechem písničkové pohádky Tři bratři a v tichosti pozorovaly svítící hvězdičky. Úterý patřilo narozeninové oslavě. Děti přišly v kostýmech, dort byl zahalen černým závojem, trůn jsme postavili v duchu dýňových strašidel. Nad slavnostním stolem poletovali netopýři, na talířích se objevili pavouci, upíří zuby, lebky… Oslavenci si vylosovali společné hry a nechyběl ani tanec.

Společným vytvořením pavučiny (pomocí klubka vlny) jsme si připomněli kamarádské pravidlo. Děti si zahrály na pavouky a pavučinou prolézaly za kamarády. Našim pomyslným pavoučkům jsme pověděli naše tajná přání a vypustili je z okna ven. Snad se vyplní.

Středa měla patřit Canisterapii, ale bohužel pán s terapeutickým psem nedorazil. Pěkné počasí nám však umožnilo užít si naplno podzimní zahradu. Hrabali jsme a zametali listí, navlékali barevné listy na drátky, vařili pochutiny z kaštanů a písku. K pohybu děti využily hlavně prolézačky.

Zbytek týdne jsme využili k volné hře, diagnostice dětí i vyšetření očí. S dětmi tvoříme a zakládáme portfolia. Připomínáme si a hledáme fotografie s pravidly třídy, která jsou pro nás moc důležitá.

Celý týden zakončilo pravidelné cvičení. Děti při něm posilují zejména hrubou motoriku, dech, správné držení těla a fyzickou zdatnost. Příští týden si budeme povídat o podzimu, který nám již ukázal co umí. Povídejte si o změnách v přírodě, jděte se podívat třeba do lesa a odhalte znaky a barvy podzimu.

Hezký víkend Saša, Mirka a Lenka