Hele, hele, copak to tu je, kdopak to tu je?

Milí rodiče,

„Hele, hele, copak to tu je, hele, hele, kdopak to bude? “znělo třídou. Hlava, oči, rouška kalhoty, doktorská halena, postupně nám tak vznikl doktor. Co vše měl u sebe?
Stetoskop, injekci, špachtle do krku, roušku… Povídali jsme si, o tom, kdo byl kde u lékaře a s čím. Kdo je to zubař, očař, co je to rentgen, sádrovna, operační sál, porodnice, lékárna, laboratoř… Většinu dáváme dohromady na základě vlastních zkušeností. Postupně nám i všechna oddělení vznikla a celá třída se proměnila v Nemocnici u veverek. Děti si stetoskopem poslechly své srdíčko, zvládly si obvázat jednotlivé části těla, vyšetřily si oči, zuby…Léčení a ošetřování si děti velice užívají.

Medici, kteří k nám ve středu přišli se svým programem Medvídkova nemocnice, dětem hravou formou přiblížili, co jsou to vnitřní orgány, k čemu je potřebujeme a jak fungují. Děti se staly doktory a mohly léčit i své plyšové kamarády.

Co nám drží po hromadě tělo, jsme si na konci týdne vysvětlili při sestavování kostry. A to jak z písku, tak z jednotlivých papírových částí kostí, které si však děti musely nejprve najít po třídě. Téma je pro děti tak záživné, že v něm budeme určitě pokračovat.

Jelikož je náš program Začít spolu postaven především na prožitkovém učení, využíváme reálné předměty. Děti vědí, že vše je jen JAKO a že nic nesmí BOLET.

Užijte se prodloužený víkend. Připomínáme středeční uzavření MŠ z důvodu přerušení dodávky vody.

Děkujeme Saša, Mirka a Lenka