Vánoce jsou za dveřmi 🎄🎁

Ahoj Kočky,

poslední adventní pracovní týden je za námi, celý se nesl ve vánočním duchu. Pondělí jsme zahájili hrou v roli v příběhu o Ježíškovi, kdy jsme šli pouští, utírali si pot a balili se na dlouhou cestu. V manipulačních hrách jsme modelovali vánoční motivy. V ateliéru měly děti za úkol se zamyslet nad otázkou: “Co by jsi dal Ježíškovi?” a svoji odpověď výtvarně ztvárnit. V knihách se hrála hra Vánoční bludiště, která byla zaměřená na rozvoj jednorozměrné i trojrozměrné orientace i na orientaci v plánu, čímž se rozvíjí předčtenářská gramotnost. Děti tak dle diktátu nejdříve připravily herní pole a potom si navzájem diktovaly cestu, kterou mají pole projít.

Úterý patřilo divadlu, více se dozvíte ve vlastním příspěvku https://www.mskurandove.cz/2023/12/21/divadlo-vanocni-putovani-s-andely/, kde jsou i fotky z divadelního představení.

Středa byla sváteční oslavou Vánoc. Společně jsme si povídali o zvycích, které známe, každý zkusil říct, co ví o Vánocích. Rovnou jsme společně i rozkrojili jablko, abychom zjistili, jaký ten příští rok bude – a hádejte, objevila se hvězdička, takže příští rok bude plný zdraví a štěstí, tak se na něj můžeme vesele těšit! Měli jsme prostřenou sváteční tabuli, ochutnávali jsme báječné cukroví, za které moc děkujeme. Pak jsme se šli podívat na kapry v kádích, a když jsme se vrátili do třídy, zaslechli jsme zvoneček a stalo se to, v co jsme všichni doufali… Pod stromečkem byly dárky! S nadšením se rozbalovalo. Někdo měl radost, někdo byl zklamaný nebo nespokojený, že dárek zůstává ve třídě a nemůže se odnést domů. Ale nakonec jsme si všichni s novými věcmi pohráli a byli spokojeni. Na oběd jsme pozvali naši úžasnou paní uklízečku Renatu a skvělou paní kuchařku Blanku, abychom společně oslavili Vánoce. Celý den se vyvedl, i když nebyl úplně klidný díky přemíře energie z cukroví.

Čtvrtek jsme si udělali hrací den, abychom stihli prozkoumat a užít si nové hry. V pátek jsme si zacvičili o něco déle, protože si s námi počasí dost zahrávalo a my pořád měnili rozhodnutí o odchodu ven, nakonec nás sluníčko vytáhlo aspoň na půl hodiny, ale stihli jsme zažít chumelení, vichr i bezvětří.

Moc všem děkujeme za dárky, velice si jich vážíme, jste moc hodní. Děkujeme i za dosavadní spolupráci, budeme rády, když budeme spolupráci dále prohlubovat, abychom k dětem přistupovali jednotně.

Přejeme Vám, ať strávíte krásný a nezapomenutelný Štědrý den plný radosti a splněných přání. Užijte si pohodové volno a načerpejte nové síly do příštího roku. Do roku 2024 přejeme všem hlavně pevné zdraví, spoustu nezapomenutelných zážitků, společných chvil, radosti, pohody a lásky.

Velká prosba na závěr, pokud víte, že Vaše dítě nebude přítomné ve školce 2. 1. 2024, kdy mají školy ještě prázdniny, omluvte ho do 30. 12. na webových stránkách, abychom mohly naplánovat provoz. Děkujeme.

Krásný čtvrtý adventní víkend a těšíme se v novém roce,

Lucka, Naty, Anet a Jíťa