A kdo je to ten prezident?

Milí rodiče,

v pondělí jsme vyrazili na první jarní výlet. Počasí nám přálo a tak jsme ušli skoro šest kilometrů. Po cestě jsme si vyprávěli, pozorovali přírodu, stroje při práci na stavbě, dopravu a zkoumali zajímavá místa na Barrandově.

V úterý jsme si připomněli s dětmi, že je naší přírodu a památky potřeba chránit. Povídali jsme si, že kdysi lidé mezi sebou vedli války a že ta největší skončila právě 8. května a proto máme sváteční den. Ukazovali jsme si státní symboly, povídali si o funkci prezidenta, poslouchali českou hymnu, poskládali, namalovali a postavili naší vlajku, našli státní znak a povídali si o hlavním městě.

Svátek všech maminek se již také blíží a s ním i velké přípravy. Ve čtvrtek se ve třídě poctivě připravovaly dárečky, nacvičovali písničky, peklo cukroví…

Jedním z nejoblíbenějších letošních témat byl kocourek Modroočko. Proto jsme se rozhodli využít tanečky a písničky i na první zahradní ples k příležitosti rozloučení s předškoláky. Děti budou potřebovat černé tepláky, legíny a bílá nebo černá trička.

V pondělí se chystáme na výlet do centra města, na výstavu Leporela. Předem děkujeme za pomoc při doprovodu dětí. V úterý navštíví předškoláci ,,Den dětí“ organizovaný Prahou 5. Pokud by měl někdo z rodičů zájem přidat se, budeme rádi.

Užijte si krásný víkend.

Míša, Saša a Lenka