A na sv. Kateřinu zalez pod peřinu…

Dobré páteční odpoledne.

Tento týden jsme pokračovali s přípravou na adventní odpoledne. Postupně se seznamujeme se zimními písničkami a básničkami, zkoušíme využívat ke hře hudební nástroje i vlastní tělo, vytleskáváme jednotlivá slova, říkáme si první a poslední písmenka ve slovech, počítáme slabiky a hrajeme si s naším jazykem.

V pondělí nám Martin opravdu přivezl sníh a tak i v našem papírovém městě začalo sněžit. V ateliéru začínají přípravy na Vánoce. Jaké? To je přece tajemství….

V ostatních činnostech nás provází naše nová kamarádka ,,Husa Líza“. Zpíváme si písničky o huse, čteme příběh o jejím dobrodružství s ostatními zvířaty na cestách, sestavujeme její podobiznu z mozaiky a z puzzlí. Tužkou kreslíme ostatní zvířata z příběhu a dbáme přitom na správný úchop psacího náčiní.

Na procházkách i v zahradě sledujeme změny počasí. Víme už, jak se správně oblékat do zimního nečasu. Pokud se nám něco nedaří, starší děti nám rádi pomohou. I když se říká ,,Na sv. Kateřinu zalez pod peřinu“ tak my se mrazu nebojíme, běháme a dovádíme…

Při dnešním cvičení pracujeme s knihou ,,Jóga pro děti“ . Děti napodobují kočičku, tygra, zajíčka, housenkou…. Při relaxaci nacvičujeme správné dýchání.

V pondělí se těšíme na ,,Mikulášské představení J. Helekala“ na které můžeme přijít v maskách čertíků.

A jelikož se nám blíží adventní čas, budeme připravovat vánoční stromeček. Od rady rodičů máme přislíbený příspěvek. Uvítáme pomoc nebo tip na nákup stromečku.

Mějte krásný a klidný víkend.

Míša, Saša a Lenka