A opět ty Houbohledy!

Milí rodiče,

tento týden jsme s dětmi pokračovali v prozkoumávání Houbohledů. Hráli jsme si třeba na kloboukovou honičku nebo na lišku, co honí zajíce. Když mezi ně přišla houba hadí, ze které se vyklubala hadovka smrdutá, a chtěla si s nimi hrát taky, všechny houby říkaly „Jdi pryč“!. Děti poznaly, jaké to je být divnou houbou, se kterou si nikdo nechce hrát a povídali jsme si o tom, jestli se jim to taky někdy stalo a jak se při tom cítili.

Také jsme vymýšleli řeč hub a jako houby si zazpívali a zatancovali. V ateliéru jsme si divné houby malovali, v písku divnou houbu hledali. Zjistili jsme, že hadovka „snáší vajíčka“, ale ne ty jako slepička :-). V pokusech a objevech jsme přirovnávali a hledali tvary kloboučků a noh hub z Houbohled. Nakonec jsme ve čtvrtek šli na procházku do lesa. Byla mlha a les byl tajemný, ale pro děti, jak jinak, velmi zajímavý. Podívejte se na fotky :-)

S přáním hezkého snad ještě teplého barevného podzimu.

Jana, Saša a Lenka

P.S. 1 Řekli jsme dětem, že květináč s mrkvemi vzhledem k nastávající zimě bude brzy končit a že bychom si do něj mohli zasadit pár okrasných cibulek tulipánů, narcisů, krokusů, aby na nás na jaře vykoukly a zkrášlili si naší školkovou zahradu. Kdo bude mít chuť, může s dětmi nějakou okrasnou cibulku pořídit.

P.S. 2 Tento týden začala angličtina.