Adventní čas

Milí rodiče,

tradičním symbolem adventu je adventní věnec, který má různou podobu. I my jsme si v ranním kruhu jeden vytvořili. Každý do něj přispěl svým dílem a byl opravdu jedinečný. Kromě seznámení se s vánočními tradicemi jsme si na věnci vysvětlili, jak dlouho trvá rok, kolik má ročních období a co nám věnec připomíná. Matematickou pregramotnost a slovní zásobu jsme rozvíjeli i při výrobě adventního kalendáře. Děti výroba kalendáře moc bavila a tak máme rovnou dva. Jeden visí na nástěnce ve tvaru stromečku a druhý ve třídě ve formě vánočních světýlek.

V centrech aktivit jsme zdobili stromeček, postavili Betlém, dekorovali vánoční věnce, procvičovali jemnou motoriku omotáváním šablon stromečků bavlnkou, tvořili vánočního kapra, který nám neuplaval, ale skončil jako ozdoba nástěnky:-)

V úterý jsme si užili v hojném počtu návštěvu solničky a příští týden nás čeká další.

V rámci vánočních příprav bychom vás chtěli poprosit, zda byste děti na čtvrtek 17.12. oblékli do bílého oblečení (triko, tepláky či punčochy, šaty, mikina – jakékoli oblečení v bílé barvě). Děkujeme.

Pohodový víkend vám přejí Anet, Monča a Jíťa