Adventní čas

nejočekávanější část roku se nám nezadržitelně blíží. Připomněli jsme si, proč Vánoce slavíme, kde se Ježíšek narodil, podle čeho lidé poznali, kde se nachází a jak to v té době asi vypadalo. Povídali jsme si o tom, jak se doma chystáme na štědrý den a co je typickou štědrovečerní večeří.
S dětmi jsme si třídu vyzdobili nejen inkoustovými ozdobami a kometami, ale hlavně vánočním stromečkem, kam děti navěsily usušené pomeranče, citrony a slaměné i keramické ozdoby.
Děti v domácnosti si zkusily vyválet těsto, vykrájet z něj perníčky a naskládat vše na plech tak, aby se nám neslepily. Připravily nám moc dobrou sladkou tečku za úterním obědem :) Děti v manipulačních hrách se nenechaly zahanbit a také připravily vykrajované cukroví.
Malovali jsme kapříky vodovkami a z krepákových kuliček jim ozdobili šupiny. Pár kapříků nám vzniklo i z PET-víček na koberci.

Chtěly bychom moc poděkovat všem rodičům za příspěvek na náš krásný vánoční stromeček. Hlavní dík patří paní Klíčové, která se postarala o vybrání peněz a stromeček nám s manželem přinesli až do třídy. Děkujeme, děti z něho mají velkou radost :)

Zítra se děti mohou těšit na angličtinu, kde se hrou učíme názvy hraček.

Dorotka, Markétka a Jitka