Až vyrostu 👩🏼‍🎨🧑🏼‍🔧👨🏼‍🚀

Milí rodiče a milé žabičky,

v tomto týdnu jsme ještě zkoumali čím bych chtěl být až vyrostu. Prozkoumávali jsme svět profesí skrz naskrz. Pomáhali nám v tom knížky – Malý průzkumník a kniha profesí.

Při hře na školu jsme si představili různé předměty, jako je čtení, psaní, matematika, výtvarka nebo přírodověda.

Vyzkoušeli jsme si jak rušno může být na stavbě dálnice a postavili jsme i tovární komíny.

Zajímavým doplňkem při zkoumání profesí nám byla interaktivní mluvící kniha, vybavená albi tužkou. Děti s ní pracují samostatně nebo v malých skupinkách. Zkoumali zde profese hacičů, policistů, záchranářů ale i pilotů a letušek. Tato kniha je u dětí velice oblíbená.

Při přípravě narozeninové oslavy si děti vyzkoušely jak prostřít sváteční stůl, připravily nápoje a vytvořily dort.

Zajímavou činnost si děti vyzkoušely v manipulačkách – tkaly na tkalcovském stavu.

Při chvilkách odpočinku jsme si četli knihu o nezbedném Maxíkovi.

Při tělocviku jsme hráli pohybové hry, přetahovali se s lanem a skákali na trampolíně.

V tomto týdnu jsme se také hodně věnovali zpěvu , hraní na ozvučná dřívka, chrastítka, drhadla a rolničky.

Celý týden jsme si moc užili a narozeninová oslava se dětem moc povedla.

Přejeme Vám krásný zbytek víkendu.

Lucie, Aneta a Lenka