Babice sudice Šípková

Milí rodiče,

tento týden jsme díky Babici sudici Šípkové navštívili království. Děti se hravou formou seznámily s protiklady, s časoprostorovými pojmy a s vlastnostmi lidí. Postupně zjišťují, že každý člověk je jiný. Pomocí obrázkových kartiček, předmětů a pohybu se naučily ,, Královskou pohádku“. Zatančily si královský tanec, z punčoch si vyrobily koníky, z papíru královské koruny, navlékaly korálky, postavily trůn, tiskly bramborovými tiskátky, kouzlily s kaňkou a Šípkovou babici vyrobily z přírodnin. Nechyběl pohyb, dechová a logopedická cvičení, která nás provázejí různými hrami. Počasí nám moc nepřeje, ale pozorujeme kapky deště v kalužích, jejich tvar, velikost a hloubku. Sbíráme kaštany a stavíme z nich obrázky.

Příští týden si budeme povídat o našich babičkách, dejte prosím dětem fotografii babičky, nebo věc, která jim babičku připomíná. Děkujeme.

Hezký víkend

Saša, Vendulka a Lenka