Barevný týden před Velikonocemi

Milé Veverky, čeká nás další společný týden, a o čem bude? No přece o blížících se Velikonocích.

Barevný týden před Velikonocemi je také nazýván jako pašijový, týden svatý a velký. Týden, který začíná po Květné neděli. Proto vaším prvním doporučeným úkolem je dát si do vázičky větvičky břízy, jabloně, aby se v teplé místnosti rozvinuly do zelena. Zároveň si připomeňte, jaké jarní kytičky jste už objevili venku na zahradách.

Pondělí před Velikonocemi se nazývá MODRÉ. Ten den se všude uklízelo. A tak další úkol pro dětičky – ukliďte si hračky v pokojíčku. Přidat můžete pantomimickou hru na úklid a na řemesla. Předvádíme činnosti, řemesla a hádáme. Příležitost k výtvarné činnosti – vyrobte písmenka a nechte je děti vybarvit modrou barvou, písmenkové omalovánky“, které když slepíte vznikne nápis modré pondělí. Ptejte se která písmenka se v nápisu opakují, které písmenko poznáš?

Úterý se nazývá ŠEDIVÉ a hospodyňky vymetaly pavučiny. Můžete také vymetat. Jestli nenajdete pavučinu tak třeba písek v předsíni.  Vyzkoušejte, z jakých barev se dá namíchat barva šedivá, z jakých zelená a z jakých hnědá. Hned tu máme pokusy a objevy.

Středa dostala název ŠKAREDÁ. Povídejte si, jak by asi vypadala, jak by se tvářila, kdyby měla lidskou podobu. Předvádějte si škaredé obličeje, dokreslujte do papírového kruhu. Zahrajte si na ní, ale pozor doopravdy se škaredit, mračit, vztekat, hádat nikdo nesmí, nebo by mu to zůstalo celý rok. V tento den se vymetaly saze z komínů. Tak si nějaký vysoký komín z kostek postavte. Můžete při tom procvičit počítání, barvy ale i jemnou motoriku.

Zpravodaj Jaro 2006

Čtvrtek se nazýval ZELENÝ. V ten den by měl každý sníst něco zeleného, aby byl celý rok silný a zdravý. A pozor, čtvrtek zelený – beránek pečený. Beránka můžete upéct nebo namalovat.

https://recepty.vareni.cz/hrnickovy-beranek-moji-maminky/

Výsledek obrázku pro beránek kreslený | Kreslení, Obrázky, Šablony

VELKÝ PÁTEK je zvláštní, smutný a tajemný den. Ten den se děly veliké události a také veliké zázraky (otevírala se na chvilku země, pukaly skály a vydávaly poklady). Schovejte dětem tedy nějaký poklad a nechte je hledat.

Přimlouváme se, barvěte vajíčka, malujte kraslice, pleťte pomlázky a upečte třeba mazanec. Pamatujte prosím, že Velikonoce nejsou jen nazdobený byt a spousta sladkostí, ale že jsou to tradiční svátky jara.

Všem Vám přejeme krásné Velikonoce. V rámci možností si je užijte. Snad se už brzy uvidíme.  

Saša, Míša a Lenka

Primadonna Realness: Nesnáším Velikonoce

PS: Moc děkujeme za krásné příspěvky, věříme, že i nadále vytrváte. Nadcházející týden prosím posílejte Saše   alexandra.svob@seznam.cz nebo na WhatsApp předem děkuji.