Barevný, velikonoční týden a domácí centra.

Zdravíme všechny Veverky a posíláme týdenní report z vašich příspěvků. Bez Vaší báječné spolupráce by však nemohl vzniknout. Moc děkujeme. Tentokrát výjimečně v pondělí, to protože,, úkoly“ byly velikonoční.

Píšete krásné zprávy i přání a my si jich moc vážíme.

Zkuste s dětmi vymyslet do kterých center by jednotlivé činnosti, které doma vy i kamarádi tvoříte, prožíváte, patřily.

Julinka s Emilkou pozdravují z Jeseníků, často jezdí k rybníku, do lesa a na procházky. Vytvořily velikonoční výzdobu, ke které využily skořápky, papír a lepidlo. Vznikla tak vajíčka, zajíček, věneček i velký obraz. Julinka jako předškolačka trénovala i písmenka.

Davídek chodí s maminkou a sourozenci hodně do lesa. Domů si tak přinesli větvičky, které jim krásně vykvetly. Vyráběl velikonoční přáníčka a na škaredou středu se dal do pečení jidáše. Ve čtvrtek ochutnal na těstovinách zelenou bazalku, kterou si před několika dny s maminkou zasadili.

Šarlotka děkuje Beátce za recept na perník. Doma si ho upekli a moc jim chutnal. Nechyběly prý přípravy na Velikonoce a povídání o této tradici. Společně se pobavili u pantomimického předvádění úklidu.

Vanesska a Valentýnek tráví hodně času venku, v lese. I jim doma vykvetla krásná větvička.

U Noriky se v pondělí všichni oblékli do modrého, Nora nápis modré pondělí nejdříve vybarvila, pak rozstříhala a zase slepila. Ostatní dny se věnovali vyrábění: ovečky, kuřátka, věnec na dveře, různá papírová vajíčka, které si pak navěsili na větvičky. Také se pustili do pečení jidášů a nezapomněli na barvení těch opravdových vajec.Ve čtvrtek Míša přinesla Norice Brundu, a tak prý hned pomáhal při pečení beránka.

Maty a Laura zdraví z Hradišťka. Hodně času tráví venku, ale také zahradničí. Dle fotky je vidět, že nechyběla ani příprava na Velikonoce.

Alex se má prý dobře – učí se, kreslí si, hraje, kouká na pohádky, chodí na krátké procházky nebo na kolo a koloběžku, pomáhá mamince u vaření a udělal s ní také dort, protože sestřička Nina měla 1 rok:).

Beátka se celý týden poctivě věnovala plnění zadání. V pondělí natrhala větvičky, které během týdne vykvetly a vyrobila nápis modré pondělí. V úterý namalovala obrázek pro dědy a babi z domova důchodců a vymetla pavučinu, kterou doma našla po dlouhém pátrání na záchodě. Také zkusila namíchat šedou a zelenou barvu. Ve středu dělala škaredé obličeje a hodně začaly chodit s maminkou a bráškou ven. Ve čtvrtek pak s malou pomocí nakreslila beránka.

Filípek míchal barvy, místo beránka s maminkou upekli zajíčka. Krásného beránka (nejen beránka, ale i domeček) si však vytvořili v lese z přírodnin. Podle fotek je vidět že se ve středu uměli také hezky škaredit.

Alenka zdraví do školky z chaty kam se na pár dnů přesunuli, odpočinout si od roušek a užít si sluníčka. Hrají fotbal, chodí do lesa na procházky. Upekli si beránka a moc jim chutnal. Nechybělo ani barvení vajíček.

Adámek sázel trávu, koupil si pomlázku a zdobil vajíčka. Všechny vás moc pozdravuje.

Ráchelka posílá pozdrav od babičky z Valašska. V Praze si ještě zkrášlili balkon, vyrobili budku pro ptáčky, vyseli semínka a zasadili kytičky.

Brunda
Ahoj kamarádi Veverky! Letošní Velikonoce jsem strávil u Noriky. V pátek jsem pomáhal holkám hledat poklad, prohledali jsme doma každý kout a nakonec jsme byli úspěšní. V neděli jsme vyrazili na procházku, a když už mě bolely nožičky, nosila mě Nora v batůžku. Pomohl jsem Eliášovi a tátovi natrhat proutí a večer jsme upletli pomlázku. V pondělí jsme řekli koledy a taky maličko holky vyšlehali a já si vykoledoval králíčka. 

Saša, Míša, Lenka -i my jsme se připravovaly na Velikonoce, pekly beránky, zajíce, slepičku i ovečku. Pracovaly na zahradě a chodily na procházky. Dělaly jsme velikonoční výzdobu. Nejdříve jsme však ve školce natíraly plot, tvořily příspěvky pro Vás i pro nové děti. Ty se k nám zatím bohužel nemůžou přijít podívat. Moc se na vás těšíme a vy se můžete zatím těšit na další ,,úkoly“. Již zítra:-)