Boudo, budko. Aneb přijelo k nám divadlo.

Milí rodiče,

v pondělí jsme se vypravili do solničky. Už nás čeká jen poslední návštěva (9.12., 2.12. nejdeme, přijede divadlo a nám tak začne týden plný akcí).

Po úterní návštěvě divadla s pohádkou ,,O Sněhurce“, už všichni víme jak se v divadle chováme, co si máme vzít na sebe, jak procházíme řadami, co je to jeviště, hlediště, herci a diváci. Že se v divadle nepovídá, nestoupá… Spolu s Vámi, vedeme děti ke společenskému chování. Děkujeme za spolupráci (při oblékání) i v nadcházejících dnech.

Tento týden jsme dokončili povídání o zvířátkách a pohádku Boudo, budko. Děti vyrobily zajíčky, poskládaly boudy z dřívek, hledaly písmenka podle předlohy, poslouchaly, poznávaly a napodobovaly hlasy zvířat. Zahráli jsme si hru ptáčku pípni a poznávali se navzájem pomocí sluchu. Děti si vzpomněly jak poznávaly tatínky a tak se poznávalo i hmatem.

Při vycházce jsme si všimli, že na silnici teče hodně vody a tak jsme museli prozkoumat kde se voda vzala, když neprší. Zkuste se zeptat dětí co jsme zjistili.

Jelikož se nám blíží advent objevujeme výzdobu na domech, v oknech, výlohách. Jestlipak už nějakou také chystáte?

Přejeme Vám krásnou a pohodovou adventní neděli, zastavte se, povídejte si, jděte na procházku. Maminky nepřehánějte to s úklidem. Ten počká na jaro:-) .My se už těšíme na předvánoční posezení s Vámi (úterý 10.12. nezapomeňte).

Saša, Míša a Lenka

PS: čekáme prosím na zpětnou vazbu ohledně výletu. Vašich nápadů, názorů, doporučení si moc ceníme, rády je uvítáme a využijeme.