Bramboriáda u Želviček

Tento týden třídu Želviček provázela akce „Bramboriáda“. Přinesené brambory jsme využili nejen v centru Domácnosti, kde děti připravily oblíbené bramboráky a pečené brambory. V centru Dílna měl velký úspěch panáček Bramboráček a bramborové razítko. S bramborami děti také razítkovaly, vyráběly korálky, které následně navlékaly. Některé děti svůj pytel brambor vystřihly a dokreslily. Kdo uměl, zavázal i mašličku. Připomněli jsme si oblíbenou říkanku „Koulela se ze dvora….“  a zazpívali si písničku „ Jedna, dva, tři, čtyři, pět…“. V centru Knihy a písmena jsme sestavili podle pořadí říkanku „Princeznička na bále“, kterou jsme si pak v centru Dramatiky zahráli.

Celý týden jsme zakončili v tělocvičně, kam budeme chodit pravidelně každých 14 dní do konce ledna 2020.  Už teď se těšíme na další termín, který bude 11.10. Odcházet budeme vždy v 8 hodin ráno.

Hezký víkend přeje Veronika