Brunda má taky tátu…

Krásné páteční odpoledne.

Celý týden jsme se postupně seznamovali s naší rodinou. Povídali jsme si o sourozencích, maminkách ale především o tatíncích. Hned z kraje týdne děti vyráběly postavy z modelíny a procvičovaly jemnou motoriku, stavěly z kostek Lega, kreslily pastelkou a pokoušely se a upevňovaly správný úchop psacího náčiní. V pracovních listech jsme procvičovali orientaci v prostoru a porovnávání množství.

Při výrobě pohoštění jsme přemýšleli, co mají tatínkové rádi. A tak jsme v domácnosti vyráběli rybičkovou pomazánku, ve které nechyběla cibule. Hned jsem zkoumali jaké účinky má cibule na naše smysly.

Hudebním a dramatickým centrem nás provázel náš kamarád Brunda. Seznámil nás s příběhem o výchově malých medvědů a s písničkou ,,Skákej medvěde“.

Ve čtvrtek jsme pro velký úspěch zopakovali centra ze středečního odpoledne. A tak děti vyráběly okurkový salát, dodělaly ptačí budky – krmítka, zahrály si společenské hry a předvedly nám, co je tatínkové naučili.

Při pátečním cvičení jsme si zahráli na tatínky a učily jsme svoje plyšáčky správnému držení těla, lezení, plazení, skákání, běhání a tanečním krokům k písničce.

Ani tento týden předškoláci nezaháleli a rozšiřovali své vědomosti v angličtině.

Krásný a klidný víkend a v pondělí opět na shledanou.

Míša, Saša a Lenka