Brzy budou Vánoce, proto s chutí do práce

Ahoj Veverky,

v tomto týdnu jsme naposledy navštívili solnou jeskyni. Nezapomněli jsme se rozloučit a popřát všem krásné Vánoce. I kytičku a přáníčko jsme pořídili a velkou radost tak udělali.

Od úterý se naše třída začala připravovat na Vánoce. Uklidili jsme peklo a zahnali čerty zpátky, srovnali jsme všechny knihy a převleky, uklidili kostičky a připravili kuchyňku na pečení. Jako první provoněla naší třídu vánočka a později i perníčky vyráběné společně s maminkou Karin. Nezapomněli jsme ozdobit stromeček a ve čtvrtek si děti na trhu vybrali zlaté jmelí.

V ostatních centrech se vyrábí dárečky nejen pro rodiče, poslouchají a zpívají se koledy a zimní písničky, vyhledávají se informace o Betlémě a o legendě o narození Ježíška. Vyprávíme si tak, co se stalo ve městě Betlémě ve chlívku na seně, jak lidé chodili a klaněli se Ježíškovi a přemýšlíme, co my bychom věnovali Ježíškovi. V kostkách a manipulačních hrách stavíme různé vánoční a zimní symboly, stříháme, malujeme a lepíme Betlém i andělíčky. V knihovně se setkáváme s interaktivní knihou, pomocí které se seznamujeme s vážnou hudbou Antonia Vivaldiho ,,Čtvero roční období“.

Na setkání a výrobu vánočních dekorací se sešlo menší množství dětí, než jsme očekávali, ale i tak to bylo velice příjemné setkání a děkujeme všem zúčastněným a i těm, co na nás mysleli, ale nemohli se zúčastnit. Vyrobili jsme krásné dekorace, věnečky a svícínky. Ochutnali jsme různé druhy cukroví i slaného pohoštění.

V příštím týdnu, v pondělí, se vypravíme za zvířátky do zookoutku do Chuchle. Půjdeme po svačince, tudíž dětem stačí batoh s pitím a dle uvážení i nějaký drobný pamlsek (sušenka). Dětem můžete připomenout, že do batohu patří i nějaký pamlsek pro zvířátka – 1 jablko, 1 mrkev, ať nemají batůžek příliš těžký. Myslíme i na mladší kamarády a víme, že cesta pro ně nebude nejkratší, proto zvažte, zda by jste se nechtěli připojit i vy, dospěláci, a vyrazit s námi. Pokud se sejdeme včas a stihneme se nasvačit dříve, v 9:00 bychom chtěli vyrazit od školky.

Mějte klidný předvánoční víkend a načerpejte sílu na další, poslední letošní týden ve školce.

Míša, Saša a Lenka