Čarodějnice

tento týden jsme měli ve znamení čar a kouzel. Povídali jsme si totiž o další české tradici – pálení čarodějnic. Říkali jsme si, kdy se tento den slaví, proč a jak. Četli jsme si o filipojakubské noci, stavbě májek, jejich krádežích a zvycích, které k tomuto dnu patří. V centrech děti malovaly čarodějnické klobouky, otiskávaly si ruce jako pavoučí těla, lepily čarodějnické kotlíky a stříhaly netopýry.  Z kostek jsme si postavili kotlík, ve kterém jsme vařili lektvary a naučili jsme se básničku, kterou jste pak mohli slyšet na Čarodějnickém reji. Všem děkujeme za účast na něm, za přinesené pohoštění a doufáme, že jste si ho užili, stejně jako my.:)

I ve středu měly děti ve školce netradiční program, přijelo k nám totiž mobilní planetárium s filmem „Jak se Měsíc ke Slunci na návštěvu vydal“. Po filmu následovala ukázka souhvězdí, soustavy planet a povídání si o naší planetě. Musíme děti moc pochválit, jelikož si planety a některá souhvězdí pamatovaly z dřívějška. Na závěr se děti dozvěděly v jakém znamení se narodily.

Příští týden se na Vás těší,

Anetka, Janička a Káťa