Čarovný les

Milí rodiče,

tématem tohoto týdne byl čarovný les. S dětmi jsme se na začátku týdne naučili básničku o stromech a v návaznosti na to, jsme si povídali proč je pro nás les důležitý a jak se o něj můžeme starat. Dále jsme si ukázali přírodniny, které v lese můžeme najít a naučili se rozeznávat jednotlivé stromy dle listů, plodů nebo kůry. Také jsme se věnovali artikulačním cvičením, kdy jsme zkoušeli zvuky jednotlivých zvířat.

Například, jak dělají ptáci? ,,čim, čim, čim, čim.“ Jak dělá medvěd: ,,brum, brum.“ Jak dělá kukačka: ,,kuku, kuku.“ Jak dělá sova: ,,huhů, huhů.“

V centrech jsme následně tvořili velkoformátový obraz lesa, v dílně jsme tvořili různá zvířátka žijící v lese a v manipulačních hrách jsme navlékali jeřabiny. V pátek bylo krásné počasí a tak jsme se ve třídě protáhli a vyrazili na slunečnou procházku do přírody.

Jinak prosíme rodiče, pokud máte možnost a rádi byste se zapojili svým příspěvkem v pondělí, budeme vděčné za donesení různých druhů bylinek a jedlých rostlin (máta, rozmarýn, šalvěj, bazalka, zázvor, citron atd.) Přinesené suroviny použijeme v následujícím týdnu.

Děkujeme, přejeme pěkný víkend a přikládáme fotografie.

Monča, Anet, Jitka