Čas dýní a dušiček

Milí rodiče,

tento čas je již za námi. Pohádkový příběh o dýni sportovkyni, která závodila se zvířátky ukončil toto téma. Děti si závod zahrály, opět se utvrdily o tom, že se nemáme nikomu posmívat a nad nikým se vytahovat. V kostkách stavěly ohrady pro zvířátka, třídily je podle druhu, v ateliéru je malovaly křídou a v knížkách je pak hledaly.  Nechybělo povídání o dušičkách, o tom co se stane když přestane ťukat srdíčko a co se stane s dušičkou. Z každé dušičky se stane ptáček, a tak ho také vystříhaly a polepily. Společně jsme došli  k závěru, že v každém z nás je drahokam a ten si také pomocí klovatiny a zapouštění barev děti vytvořily. Že se máme, že jsme živí, zdraví, srdíčko nám ťuká a  pořád se máme na co těšit. V dílně vázaly uzle (to nám stále moc nejde) a vyrobily křížky. Nakonec jsme si upekli sušenky, které musely děti nejprve vykrájet a posypat semínky. Moc nám chutnaly. Na zahradě nám stále padá listí a tak děti hrabou, zametají, ale hlavně běhají a hrají si. A na závěr jsme v angličtině zopakovali všechny barvy duhy a naučili 4 nová slova! Myslím, že vám je šikulky jistě rády prozradí!

Hezký víkend Saša, Vendulka a Lenka