Čas jak voda rychle plyne, že je podzim dobře víme.

Milí rodiče,

všichni víme, že podzim už je tady. Každý rok si říkám, zda povídání o podzimu není už zbytečné a věřte, není. Týden jsme začali větou, já o podzimu vím… z hlaviček se kouřilo a jen těžko se nám to dávalo dohromady. A tak jsme hledali v knížkách, koukali z okna, pozorovali změny na zahradě, hráli různé hry s podzimní tematikou a říkadly. Vyráběli jsme panáčky a zvířátka z kaštanů, z listů draky a obtiskem listů stromy. Z kostek a dřívek barevné stromy, draky (podzim je o barvách, procvičujeme tak jejich znalost, zejména u mladších dětí). Pro ptáčky jsme vyrobili z buráků houpačku – krmítko. Děkujeme Beátce a její mamince za buráky. Postupně jsme si vše nosili do kruhu a na konci týdne byly už věty různorodější. Vedeme tím děti nejen k přemýšlení, ale také k tvoření celých vět.

Děti ví, jak se správně obléknout. Že se už nosí čepice a bundy. Oblékání stále trénujeme. Děti si vzájemně pomáhají. Vědí, že se tričko dává do kalhot, aby nefoukalo na záda, že se věci obrací na líc a že se nesvlékáme jako hadi (prosíme tímto i vás, abyste ráno i odpoledne dohlédli na to, zda jsou kalhoty, tepláky, mikiny a bundy připravené na ,,vklouznutí“).

Každý den chodíme ven, snažíme se i odpoledne. Mezi oblíbené činnosti dětí patří hrabání listí, jízda s auty, hry s kočárky a samozřejmě volný pohyb, který jim dopřáváme.

Víme, že nás po příchodu z venku může zahřát čaj. A tak vyrazte s dětmi do lesa, povídejte si o podzimu, zkuste splnit pozimní procházku, kterou nám zanechali podzimní bratři. A až přijdete domů uvařte si čaj také. Třeba ten co jsme si uvařili my v centru domácnost. (Za přírodninu děkujeme Verunce, která nezapomněla). Zeptejte se. Užijte si víkend i se vším omezením, které nyní všichni prožíváme. Držme si palce ať jsme všichni zdraví.

Saša, Míša, Lenka a Lenka

PS: V pondělí, z důvodu uzavření, do Solničky nejdeme.