Čas na pohádku

Milí rodiče,

blíží se vánoční čas, a tak jsme si s dětmi otevřeli téma pohádek. Řekli jsme si, kde všude pohádku najdeme a kromě mobilů a počítačů si děti připomněly podobu knižní, divadelní, vyprávěnou a samozřejmě ve Večerníčku nebo v písničce. Jak dobře známe pohádky nám ukázal večerníčkův test a pohádkové hádanky.

Typický pro pohádky je HRAD a ten nám krásně posloužil k procvičení geometrických tvarů. Kromě toho jsme zkoumali, jak se na hradě žilo, kde hrad najdeme a jak taková královská komnata vypadá.

V centrech jsme si hrad postavili nejen z kostek ale i z písku. K tomu v průběhu týdne přibyl i trůn a děti si zahrály na krále, královnu a prince. Pohádku nám vymyslely a zahrály i děti v centru Dramatiky s loutkovým divadýlkem a velký úspěch mělo také centrum Dílny, kde si kluci vyrobili meč a štít.

Po 14 dnech jsme opět navštívili solnou jeskyni a tělocvičnu. Jelikož nám škola vyhradila určitý čas, kdy můžeme v tělocvičně být, prosíme vás o včasný příchod do 8 hodin ráno. Další termíny, kdy jdeme do tělocvičny jsou: 6.12 a 20.12.

V pohádkách budeme pokračovat i další týden a moc se těšíme na vánoční setkání s vámi,které proběhne 11.12. od 17 hod. Děti si mohly vybrat, zda budou andílci či čertíci, tak vás tímto prosíme o donesení převleků. Děkujeme a krásný zbytek víkendu vám přejí Želvičky