Čertování

tento týden jsme s dětmi trochu čertili. Do čertího království jsme se dostali hned v pondělí, kdy si děti přinesly rohy, paruky nebo masky a v převleku shlédly Mikulášské představení, které se jim moc líbilo. Jelikož čertíci mají rádi teplo, v úterý jsme se šli jako každý týden ohřát do sauny a od středy jsme začali tvořit mikulášské a čertí výtvory. Děti si čertíky malovaly, vyráběly papírové řetezy a čertí bonbony. K čertům však patří i Mikuláš a anděl, na které jsme také nezapomněli. Andílky jsme si vystřihovali a skládali do krabiček na cukroví, Mikuláši jsme obtiskávali vousy a tvořili jsme trojici z balonků, na které si děti lepily jejich vystřižené obličeje.

Během týdne jsme si také o Mikuláši povídali, kdo to je, jak se slaví a jak ho příští týden budeme slavit my. Řikali jsme si básničky a zpívali vánoční koledy, které budeme zpívat u rozsvícení vánočního stromku.

Tímto bychom Vás rádi pozvali na vánoční dílny a zpívání, které proběhne v úterý 4.12. od 16:00 (dílny) a od 17:00 (stromek a koledy).

Přejeme krásný víkend a poklidnou první adventní neděli,

Lucie, Anetka, Janička a Káťa