Cesta kolem světa ✈️🌍⛩

Milí rodiče a milé žabičky,

vše se pomalu blíží k normálu (ve školce) a my jsme za to samozřejmě rádi.
S dětmi jsme chtěli přijít na jiné myšlenky a tak jsme si společně zvolili týdenní téma o cestování po světě. Převážně jsme si povídali o kontinentech, o některých zemích a o jejich hlavních znacích. Podrobně se jim budeme věnovat v následující dnech/měsících. 

Začali jsme velkým západním kontinentem Amerikou a nyní už víme, že je severní, střední a jižní. Víme, že tam žili a žijí Indiáni, a tak jsme si vyráběli pravé tepee a zkusili jsme rozebrat a postavit teepee, které jsme dostali od Ježíška. Dále jsme si museli vyrobit v dílně naše cestovatelské přenášedlo, někdo vyráběl letadlo, někdo balón a někdo loď. Každopádně dětem v dílně se to povedlo, protože jsme navštívili všechny kontinenty. 

Další den jsme se zaměřili na Afriku. Povídali jsme si o lidech, kteří tam žijí, a také o jejich barvě pleti. V ateliéru jsme si vytvořili černocha, někdo mu přilepil vlasy, někdo ne a dokonce jim děti udělaly i náušnice. 😜 Dále jsme si povídali o Egyptě a zkoušeli jsme se s dětmi podepsat egyptským písmem – hieroglyfy. 

Ve čtvrtek jsme doletěli do Asie a ten den se nám povedlo navštívit i Austrálii. Na asijském kontinentě jsme se na chvíli zastavili v Rusku a zkusili si zatancovat “Kozáček.” Byla to obrovská legrace a nikomu se to nedařilo. 🤣 A po několikrát natlučeném zadku jsme se přesunuli do klidnější oblasti Číny a Japonska. S dětmi jsme si uvařili různé čaje a také čínské nudle. Po velkých hodech jsme přejeli přes Indonésii za klokany do Austrálie. 

Poslední den v týdnu, v pátek, jsme se vrátili unavení po dlouhém cestování zpátky domů do Evropy. V průběhu týdne jsme také malovali vlajky jednotlivých států.

 V žabičkách nám ale stále chybí jedna naše kolegyně, asistentka Lenička. Proto jsme se rozhodli jí na páteční procházce navštívit.

 V průběhu ledna nám také někteří rodiče poslali fotky, co dělali s dětmi. Doufám, že nám prominou, že jsme je zveřejnili až dnes.

Přejeme Vám krásný zbytek víkendu.

Aneta a Lucka