Cesta kolem světa

Milí rodiče,

druhý týden ve školce byl opravdu nabitý. Máme radost, že nám vyšlo počasí a mohli jsme společně s dětmi oslavit Mezinárodní den dětí. Tentokrát na děti čekala „Obří pohádka“ do které jsme se zapojili i my paní učitelky, paní asistentky, ale i paní uklízečka. Pro děti bylo přichystáno 8 stanovišť, kde měly děti za úkol pomoci bílé paní zahnat obra z hradu.

A protože v úterý čekalo předškoláky setkání s Vietnamem, pojali jsme týdenní téma jako cestu kolem světa. Připomněli jsme si, kde žijeme my, jaké země jsme už navštívili, odkud jsou naši kamarádi ze školky, zaměřili jsme se také na uvědomění si shod a rozdílů mezi lidmi.

Pracovali jsme také s glóbusem, podle barvy jsme hledali moře a pevninu, po třídě děti vyhledávaly, co všechno může být kulaté.

V centrech jsme postavili celý svět, stavěli jsme puzzle a zaměřili se také hodně na stříhání, trhání a mačkání papíru.

Nejvíce děti určitě zaujala Afrika. Naučili jsme se novou písničku „5 minut v Africe“ u které jsme si také zatančili. Povídali jsme si také o obyvatelích Afriky, jak bydlí, ale i jaké mají oblečení.

Poslední zastávkou byla Amerika, kde děti bez zrakové kontroly hádaly, co máme z Jižní Ameriky – ochutnávaly kakao, čokoládu nebo třeba banán.

Krásný zbytek víkendu Vám přejí Veronika, Jana a Lucka