Cesta za polární kruh

Milí rodiče, 

naším tématem pro tento týden byla cesta za polární kruh. S dětmi jsme si začátkem týdne povídali o zvířatech žijících v zimních krajinách. Řešili jsme, jaká zvířátka to jsou, kde žijí, jaký světadíl je pokryt sněhem a ledem, jaká mají místní obydlí, nebo kde Antarktida vůbec leží. Byl to velmi obohacující týden plný nových věcí a znalostí. Děti se například dozvěděly kolik druhů zvířat se zde nachází, jako například tučňáci, lachtani, mroži, tuleni a celá řada velryb, čím se živí nebo jaká je zde teplota v zimě a v létě. V centrech jsme pracovali v duchu týdenního tématu. Rozřazovali jsme zvířátka na zimní  a teplomilná, vystříhávali je, vyrobili jsme si vlastní Antarktidu nebo vytvořili ledního medvěda z papíru. V centru hudby jsme se naučili novou básničku o ledním medvědovi, v dílně jsme vyráběli čepice, rukavice a dokonce i šály z bavlnek. Každý den jsme zkoušeli nové pohybové skladby a rozcvičky. Poslední den v pátek jsme si v rámci tělocviku zahráli novou hru na ledové kry a postavili si dráhu s trampolínou. 

Přikládáme fotografie a přejeme hezký zbytek neděle. :) 

Monča, Anet, Jitka