Co dokážou moje ruce

Milí rodiče, milé děti,

máme za sebou první týden ve školce, který se nesl ve velmi příjemné atmosféře. Tak rychlou adaptaci jsme snad ještě nezažily :-)

Tématem týdne byla „Sebeobsluha“.  Povídali jsme si nejen o osobní hygieně, oblékání, ale například i o úklidu hraček. Ve čtvrtek jsme poprvé otevřeli i centra a vyzkoušeli jsme si, jak nám to s oblékáním jde :-)

V centru Kostky děti postavily šatnu, do které jsme zařadili i centrum Manipulační hry, kde si děti vyzkoušely zapínání zipu, převlékání a obracení triček, ale i nazouvání botiček. Nejstarší děti předvedly, jak si u bot zavazují tkaničky. Objevili jsme také centrum Dílny, kde děti zatloukaly hřebíčky a nazdobily si tak svoje tričko.

Naučili jsme se také novou básničku :

To jsou prsty, to jsou dlaně,

mýdlo s vodou patří na ně.

A po mýdle dobré jídlo

a po jídle zase mýdlo.

V pátek jsme si ještě vyzkoušeli první tělocvik, za který děti dostaly odměnu v podobě ovocné zmrzliny.

Příští týden si budeme povídat o pravidlech a přátelství. 

Připomínáme ještě třídní schůzky, které se konají v úterý 8.9. v 17 hodin.

Krásný zbytek víkendu Vám přejí,

Veronika, Terka a Jana