Co je dobré vědět před třídní schůzkou.

Milí rodiče, předběžně vám posílám k prostudování, co budeme probírat na třídních schůzkách.

Příchod do školky
Mateřská škola je otevřena od 6,30 do 17.00 hodin.
Pro otevření hlavních dveří slouží čip.  
Z důvodu bezpečnosti dětí důrazně všechny žádáme, aby do školky neumožňovali vstup jiným osobám. Dveře vždy dovírejte a nenechávejte otevřené.
Děti se scházejí od 6,30 hod. ve třídě modré – Želvičky, od 7,00 hod. ve třídě červené – Kočičky. V 8,00 hod. odcházejí s učitelkou do třídy Veverek.
Děti přicházejí do třídy mateřské školy nejpozději do 8.30 hod. Poté se škola uzamyká. Pozdější příchody, po 8,30 je třeba domluvit s pedagogem. Nezapomeňte po příchodu označit značkou a magnetkem, způsob odchodu dítěte ze školky. Označujte prosím vy, ne děti.

Šatna – oblečení
Každé dítě má vlastní poličky na oblečení a přihrádky na boty, bačkory a gumáky označené svou značkou.
Uspořádání oblečení je následující (od horní poličky dolů)

–  oblečení ve kterém dítě přišlo z domova
– náhradní oblečení pro případ změny počasí a nutnosti dítě převléknout (prádlo, ponožky, tepláky, trička, mikina, čepice) v pytli
– oblečení ve kterém předpokládáte, že půjde dítě na vycházku nebo zahradu, oblečení do deště (pláštěnka, případně i gumové kalhoty)
– na ramínku je bunda či mikina na vycházku

Doporučení :.
Do školky dávejte dětem oblečení pohodlné, které se může ušpinit (pracujeme s barvami atd.) Boty nejlépe na suchý zip. Kalhoty do gumy. To co děti zvládnou obléci samy.
V případě, že je plánována návštěva divadla, koncertu, galerie prosíme oblečení adekvátně společenské. A to i v MŠ.

Šatna – nástěnky
Nástěnka hospodářky Mateřské školy – jídelní lístek, evidence plateb školného a stravného.
Hlavní nástěnka třídy – důležité informace a kontakty, informace co budeme dělat, nebo kde jsme byli.
 

Stravování dětí
Dopolední svačinu 8:50 -9.10
Oběd 12.00-12.30
Odpolední svačina  14.30-15:00
Po celý den mají děti k dispozici pití (vodu a nápoje podle jídelního lístku).
Jídelní lístek sestavuje hospodářka Mateřské školy s ohledem na předpisy daný spotřební koš.
Případné nejasnosti ohledně plateb či jídelního lístku řešte s ní.
Dětem nedávejte do školky žádné jídlo, pití, sladkosti, žvýkačky atd.


Samostatnost dětí
Děti maximálně vedeme k samostatnosti ve všech ohledech.
Děti si samy chystají svačinu a uklízí po sobě nádobí na vozík ve třídě.
Při obědě si nalévají polévku. Nosí si hlavní jídlo ke stolu. Nalévají si zvolený druh pití. Odnášejí použité nádobí a uklízí po sobě. Správně používají příbor.
Rozhodují o své činnosti ve třídě.
Oblékají a svlékají se.
Dodržují hygienická pravidla.
Je nutné, abyste jejich samostatnost podporovali i doma.

Pravidla třídy
Ve třídě máme daná pravidla, podle kterých se děti řídí. Pravidla naleznete ve třídách. Děti vedeme k ohleduplnosti k ostatním. Máme také veverčí pravidla pro rodiče,(pravidla společně znovu dohodneme, upravíme, aktualizujeme) proto prosíme i Vás o jejich respektování. Přivádějte děti, pouze pokud jsou zdravé!

Oslava narozenin

Společně s dětmi oslavujeme narozeniny. Oslava bude vždy jednou v měsíci, vždy koncem měsíce, např. poslední čtvrtek v měsíci. Dopředu se domluvíme na přesném datu. Teno den bude zaměřen pouze na oslavu narozenin – přizpůsobena centra. Na pohoštění se vždy předem domluvíme.

Omlouvání nepřítomnosti dětí
Nepřítomnost dětí nám prosím nahlaste sms zprávou, omluvenkou přes web nebo osobně učitelce nejpozději do 8.00 daného dne. Dítě budeme následně odhlašovat ze stravování až do jeho příchodu. Je dobré před příchodem dítěte sledovat informace ohledně programu třídy.

Příchod do třídy
Dítě do třídy vždy doveďte a vyčkejte, až se s námi přivítá. Dítě si „ nastoupí do autobusu“ (připevní svou fotografii do okénka). Spolu s rodiči plní ranní úkol. Děti nás oslovují křestními jmény, tykají nám. První den v týdnu si děti v koupelně věší na háček, se svou značkou, čistý ručník.

Odchod dětí domů
Po obědě od 12.25 do 13.00 Prosíme, vyzvedávejte děti nejlépe do 12.40, později již rušíte odpočívající děti.
Po svačině od 14.30 do 17.00 Za hezkého počasí odcházíme ven na zahradu.  U hlavního vchodu naleznete vždy informační cedule, pokud budou děti mimo svoji třídu. Od 16,00 je provoz v dolní třídě.

Pobyt ve třídě
Každé dítě má ve třídě svůj šanon na své obrázky a postupně budeme vytvářet portfolio. Prosíme, přineste svému dítěti šanon s tvrdými deskami. Prosíme, dbejte na to, aby si děti nenosily do třídy nic nebezpečného ani cenného.
Do třídy s dětmi můžete vstupovat. Ve třídě můžete po dohodě s námi i pobývat delší dobu a s dětmi si hrát, ale z ohledu na bezpečnost, raději bez mladších sourozenců.

Vycházky
Na vycházky nebo na zahradu chodíme každý den a za každého počasí. Proto prosím přizpůsobte oblečení aktuálnímu počasí. Na pobyt venku je nutné převlečení!

Program žluté třídy
Plán akcí, které budeme dělat, bude s předstihem na nástěnce v šatně.
Na webu MŠ je nástěnka třídy VEVEREK, i zde naleznete tyto informace, fotografie a stručné články. Ve třídě máme medvěda Brundu, který každý víkend jde s jedním kamarádem domů. Do cestovatelské knihy pak „píše, lepí fotografie či kreslí“ Za tuto aktivitu předem děkujeme.
Odpočinek dětí
Děti odpočívají po obědě ve své třídě. Každé dítě má své lehátko označené značkou.
Děti se převlékají do pyžama, které si první den v týdnu přinášejí čisté z domova (uloží jej do bedny s plyšákama v šatně) a poslední den v týdnu ho odnášejí domů. Do postýlek si mohou vzít svého oblíbeného plyšáka, ne však autíčko či tvrdé hračky. Děti, které neusnou se po odpočinku věnují individuální práci a klidovým aktivitám.

Pátky se na pavilonu veverek – kočiček třídy z organizačních důvodů spojují. Proto žádáme rodiče, které mají možnost si vyzvedávat děti po obědě, aby tak činili. Předem děkujeme.Fotografie žluté třídy Veverky
Fotografie z činnosti dětí naleznete po Vaší registraci zde:  www.mskurandové.cz  – třída Veverky.

V úterý odpoledne se na Vás těšíme.

Míša, Saša, Lenka a Lenka