Co je nejdůležitější

Milí rodiče,

jsme zase zpět a můžeme pokračovat v našich pravidelných reportech. Ještě jednou moc děkujeme za vaší podporu a pomoc v uplynulých týdnech.

Tento týden jsme pracovali s pohádkovým příběhem ,,Co je nejdůležitější“. Příběh nám přiblížil zimní sporty, které jsme si ,,upraveně“ vyzkoušeli (krasobruslení, hokej, bobování, koulování…). Při hrách jsme si připomněli, jak důležitá jsou pravidla a jejich dodržování, aby se nikomu nic nestalo.

Nejdůležitější však pro nás bylo uvědomit si, co je to kamarádství, že si kamarádi neubližují, starají se o mladší, slabší a pomáhají jeden druhému. Připomněli jsme si, co všechno umí počasí v zimě, jaké radosti nám dává, ale také to, na co si musíme dávat pozor.

Děti zvládají základy zimních sportů, dokáží se pohybovat v nerovném a kluzkém terénu. Spolupracují, vědí kdo je kamarád, kdo potřebuje pomoc, umí řešit problémové situace. Své prožitky dokáží výtvarně znázornit, vyberou si činnosti sobě blízké. Dokáží popsat obrázek, tvoří věty. Domýšlejí, co by se mohlo stát a proč. Aktivně spolurozhodují o činnostech, které se ve třídě dějí.

Prohlédněte si prosím společně fotografie a nechte děti vyprávět. Co dělaly, co k tomu potřebovaly. O čem a o kom byl pohádkový příběh. Dejte dětem čas na vytvoření celých vět. Když chtějí, umí to už skoro všichni. Jen mi dospěláci je někdy našimi pokyny, otázkami a netrpělivostí naslouchat trochu brzdíme.

Užijte si pohodový víkend Saša, Míša, Lenka a Lenka

PS: Víte tedy co je nejdůležitější ?