Co se děje v trávě?

Milí rodiče,

v pondělí jsme na zahradě oslavili Den dětí představením ,,Na hradě je obr.“ Tancovali jsme, zpívali, soutěžili a plnili různé úkoly, abychom vyhnali obra ze zahradního hradu, ale obrovi se u nás zalíbilo a málem s dětmi zůstal. Jistě s vámi děti již sdílely dojmy ze sportovně-zážitkového dopoledne, které jsme si všichni užili.
Úterý jsme započali příběhem o motýlovi, který něvěděl, kam patří. Lítal po louce a zkoušel vypadat jako kopretina nebo pomněnka, ale nakonec zjistil, že je jedinečný. Je motýl! Patří do motýlí říše. A tak je to i s námi. Každý z nás je jedinečný. Dokonce jsme si v kroužku řekli, proč tomu tak je.
V dalších dnech jsme si pak povídali o hmyzu. Děti se na chvíli staly entomology a bádaly, zkoumaly pod kameny, objevovaly v trávě a zjišťovaly vše o hmyzu. Který hmyz je užitečný a který naopak? Téma jsme zakončili reflexí o tom, co je nám příjemné a co je nám nepříjemné.
Přikládáme fotografie z tvoření housenek a motýlů, mraveniště z kostek a z dalších center aktivit včetně pondělního dopoledne. Příští týden budeme pokračovat v enviromentální výchově, konkrétně tématem recyklace.

Pěkný víkend přejí Kočičky