Co už umím, co už dovedu.

Aneb, co musím ještě natrénovat.

Milí rodiče, druhá polovina května nás posouvá ke konci školního roku. Děti tedy potřebují zjistit, co už umí, co se naučily, co už sami dokáží a co potřebují ještě natrénovat. Všichni vědí, že se používají kouzelná slovíčka (dobrý den, prosím, děkuji, dobrou chuť, na shledanou…). Že si vzájemně pomáháme, půjčujeme si hračky, chodíme pomalu, mluvíme tiše… Tento týden jsme však sledovali něco víc. Při pondělním výletě třeba jestli dokážeme všichni střídat nohy při chůzi ze schodů, zda umíme přeskočit překážku či postavit domeček. Zda víme, co udělat, když začne pršet.

V úterý dostaly děti každý svůj ,, dotazník“ kam si začaly lepit smajlíky dle toho, jak danou činnost zvládly.  V centrech se tedy skládalo, stavělo, stříhalo, třídilo, počítalo, malovalo, hrálo, ale hlavně hodně mluvilo. Poznáváme tak silné a slabší stránky každého z nás. A co zjišťujeme? Že každý jsme jiný, že každému jde něco jiného, a že jsou věci které musíme ještě natrénovat. Někdo musí více uklízet, někdo stříhat, jíst příborem, zdravit, natrénovat adresu, mluvit…Někdo lépe maluje, někdo je lepší stavitel, někomu jde nejlépe zpívání a někdo je třeba velký pomocník. A jak se dařilo vašim dětem se budete moct podívat na nástěnce. V žádném případě však neporovnávejte. Nezapomeňte, každý jsme jiný a každý máme na něco talent. A co vy? V čem jste dobří, co umíte? Chcete se s námi o to podělit? Pak určitě přijďte mezi nás.

Jelikož toho o sobě musíme ještě hodně prozkoumat a zjistit, tématem budeme pokračovat i další týden.

PS: Ve středu jsme měli možnost shlédnout program Didgerido, při kterém se děti seznámily hravou formou s netradičními nástroji. Zpívalo se, tančilo, bubnovalo a dovádělo. To vše se dětem moc líbí.

Do našeho záhonku jsme zasadili hrášek, salát a mrkev. Květináč nám však zůstal prázdný. Rádi bychom ho osázeli letničkami, můžete prosím s dětmi nějakou kytičku vybrat a přinést? Moc děkujeme.

Ještě jednou děkujeme za vstřícnost a pochopení ohledně konání voleb v naší třídě.

Saša, Míša a Lenka