Čumbrnka, Bodlínek a Vychuchol

Ahoj všem Veverkám.
Na úvod nesmím opomenout naše heslo „To se to povedlo“. A to i podle hodnocení dětí. Celý týden jsme nezaznamenali jiného, než zeleného smajlíka (zelený usměvavý – nejlepší hodnocení, neboli bavilo mě to, něco jsem se dozvěděl, naučil a dařilo se mi).
Na konci minulého týdne děti přemýšlely, co o podzimu ještě nevíme. Draci a podzimní hry, dýně a svátek Halloween, tažní ptáci a ptáci na krmítku nebo ježek a zvířata připravující se na zimu.  Jak rozhodnutí a společné plánování týdne dopadlo, už jistě víte. (Společné plánování činností je jeden z hlavních principů „Začít spolu“)
Ježek, Ježura, Bodlinka, Pichláček či Vychuchol nás provázeli celým týdnem. Díky ježkovi jsme se naučili a zopakovali tvary, rytmizaci, krokování a tím podpořili matematické dovednosti.
Homonyma (královská koruna – koruna na placení, počítačová myš – plyšová myš, ježek – ježek na hlavě,…), práce s knihou „Bráška je taky ježek“, poslech a vyprávění příběhů nám pomohli rozvíjet předčtenářskou gramotnost. (Ježíšek by mohl hledat například knihy od Jiřího Kahouna – doporučuji)
Hry s modelínou, nůžkami, korálky a knoflíky, tužkou, štětcem i vidličkou procvičili naše motorické dovednosti. Díky různým stavbám děti podporovaly paměť, představivost, spolupráci, koordinaci ruky a oka, pravolevou orientaci a orientaci v prostoru. Ježek nám pomohl pochopit i zákonitosti přírody, počasí, dny v týdnu a roční období.
Díky Pichláčkovi známe i předměty, které jsou ostré a mohou být pro nás nebezpečné. S největší opatrností a samozřejmě pod přísným dohledem jsme tyto předměty našli a sami si vyzkoušeli, zda jsou ostré či nikoliv.
Z hudebních činností nás zaujala „Ježčí píseň“ a ta nás provázela celým týdnem. Pro velký ohlas přikládám odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=j9fWB_sKa_0
Při velkém pátečním cvičení se naše třída proměnila v les plný ježků. Důraz byl na prstové cvičení a rozvoj motorických dovedností, kolébku a nácvik na kotoul, plazení, lezení a protahovací zdravotní cviky. Společná hra na „Vychuchola“ nás zaujala natolik, že se k ní v příštích týdnech určitě vrátíme. Nechte děti zavzpomínat na aktivity a zeptejte se. „Já o ježkovi vím, že…“ Fotky v galerii mohou být pro děti vodítkem.
Poslední informace na závěr. Z důvodu pandemie COVID – 19 se odkládají plánované listopadové individuální schůzky s rodiči. Ale pokud i přesto máte pocit, že by jste si s námi potřebovali promluvit a nestačí nám k tomu čas v době vyzvedávání dětí, je možné si domluvit termín na kratší schůzku i nyní. V individuálních případech Vás oslovíme i my. Individuální schůzky pro všechny rodiče se budou konat ve druhém pololetí. Děkujeme za spolupráci.
Užijte si sobotu, odpočívejte v neděli, ať se v pondělí sejdeme ve zdraví.
Míša, Saša, Lenka a Lenka