Dobrý den, dobrý den…

…maminkovský bude den. Povídáme si o maminkách, jaké jsou, kdy se maminky usmívají, kdy se mračí, co rády dělají a co ne, co umí a co neumí a jak jsme móóc rádi, že je máme. Děti si přinesly fotografie a drobné předměty, patřící Vám maminkám (za spolupráci děkujeme).  Vzájemně si je ukazují. Šátky, trička, hrnečky, korálky poznávají pomocí čichu a hmatu. Povídají si o tom, jak jejich maminka je ta nejhezčí. Měli byste je slyšet. Připravujeme se na maminkovský den, učíme se říkanky, vyrábíme, hrajeme, ale více už prozrazovat nebudu, ať se máte na co těšit. Páteční výlet byl zrušen, ale počasí se umoudřilo, tak jsme v 10 hodin vyrazili na procházku do lesa. Děti byly již velmi natěšené, vzali jsme tedy batůžky s dobrotami od Vás a šli. Poslouchali jsme zvuky lesa, pozorovali žížaly, šnečka a ptáčky. Zkoumali jsme kůru stromů. V lese jsme potkali Jiříka s maminkou a s Hugem, to bylo radosti. Zeptejte se dětí  kdo Hugo je, a co v lese dělal. Moc jsme si to užili.

Všem přejeme hezký, prodloužený víkend Saša a Lenka